Pregătiți pentru noul an școlar

Viața parohiei Septembrie 15, 2014

În prag de toamnă, părinți și copii deopotrivă ne-am pregătit cu rechizite, uniforme, hăinuțe noi, ghiozdane și toate cele necesare vieții de școlar.

Pentru a pune început bun  noului an școlar, părinți și copii din parohia noastră s-au pregătit nu doar material, ci și duhovnicește.

În ziua cinstirii Sfintei Cruci, școlarii s-au împărtășit, iar părinții lor  s-au rugat la bunul Dumnezeu  să-și reverse harul și să se milostivească asupra copiilor lor, umplându-i de înțelepciune și pricepere.

Rugăm pe Domnul nostru Iisus Hristos, Învăţătorul lumii şi Izvorul înţelepciunii veşnice, să-i binecuvinteze  și le dăruiască tuturor elevilor, părinților și cadrelor didactice putere de muncă, răbdare și întărire în credință.